Acvit Lipcare Ürün Görseli

DUDAKLARA KOZMETİK UYGULAMALAR VE YÖNTEMLERİ

DUDAKLARA KOZMETİK UYGULAMALAR VE YÖNTEMLERİ

Doğru türdeki makyajı seçin. Makyaj dudak görünümünü iyileştirmenin en iyi (ve kesinlikle en popüler) yollarından biri olsa da, iş için makyajın doğru çeşidini seçmeniz zorunludur; Aksi takdirde, makyaj aslında tam tersi şekilde çalışabilir! Kural olarak, daha büyük dudakları hedef alırken koyu rujlardan kaçınmak istersiniz. Bu durumda rujun berrak veya çıplak tonları çok daha iyi bir maç. Üstelik, cilt tonu için işe yarayan bir kapatıcı ve dudak kalemi seçmek kozmetik yaklaşımı bozabilir veya kırabilir. Dudaklarında ne yapacağını ve çalışmayacağını bilmek çok önemli bir ilk adımdır. Genel olarak konuşursak, doğal tonunuzla çatışmayacak bir renk seçmek istersiniz.

Neyin işe yarayabileceğini ya da özellikle neyin işe yarayacağından emin değilseniz, bir satış ekibinin yardımını bir kozmetik mağazasında isteyin; Çoğu zaman, her cilt türüne en uygun tonların ne olduğunu özellikle belirteceklerdir.

Tam kapsüllü bir kapatıcı uygulayın. Ruj ve dudak kalemi kullanmadan önce, iyi bir tuval ile başlayabilmeniz için emin olmalısınız. İyi bir saklayıcı doğal dudak çizgilerini silecek, böylece kendi çizmenizi sağlayacaksınız. Concealer’ı dikkatli bir şekilde yayarak, dudaklarınıza eşit bir şekilde oturduğundan emin olun.

Dudak astarı ile daha büyük dudaklar üzerine çizin. Bir dudak kalemi, dudaklarınız ile yüzünüzün geri kalan arasındaki sınırı ayırmak için kullanılır. Dudaklarınızı daha büyük göstermek istiyorsanız, dudak kalemi üzerine dudaklarınızın kenarlarının biraz ötesine geçin. Ruj ile eşleştirildiğinde, bu büyük tuval dolgun dudaklar izlenimi verecektir. Dudaklarınızı kasıtlı olarak geride bıraktıktan sonra dudak banyosu ve parlaklık yeni tanımlanan bölgeye eşit şekilde uygulanmalıdır.

Keskin uçlu bir kurşun kalem, istediğiniz gibi renk düzgün bir şekilde uygulanmazken, keskin uçlu kalem temiz ve net çizgilerle sonuçlanır.

Çok fazla kaçmaya çalışma! Üzerine çizilen dudaklar sadece ılımlı bir şekilde çalışır; çok ileri gitmek efektin özünde görünmesine neden olacaktır.

Yeni çizilen dudakları takip ederek ruj uygulayın. Dudak kalemi kılavuz olarak, uzatılmış bölgeye ruj uygulayın. Yerinde bir kapatıcı varsa, aşınmış ruj, dolgun ve dudaklı dudaklar gibi yanılsama yaratmalıdır. Yine, şeftali ve soluk pembe gibi çıplak ses tonları kullanmak bu amaç için en uygun seçenektir.

Alt dudağınızı bazı göz kalemi ile çizin. Dudaklarınızın altında hafif, sahte bir ‘gölge’ yapmak onlara daha derin bir bakış sağlamak için yararlı bir numaradır. Alt dudağının altını kahverengi veya beyaz göz kalemi ile kalemle tutun. Hattı çok ince tuttuğunuzdan emin olun; bu teknik en iyi bir vurgu olarak tutulur. Beyaz bir göz kalemi kullanıyorsanız, üst dudağınızın üst kısmındaki başka ince bir çizgi gösterime katkıda bulunur.

 

Dudak parlatıcısı kullanarak dudaklarınıza daha fazla parlaklık kazandırın. Dudak parlatması biraz uygulandığında, dudaklara otantik bir parıltı verilir. Dudak parlatıcıya, yarı saydam, lak, süt, şeffaf ve yanardöner gibi birçok farklı doku vardır. Bu durumda, nötr bir ton önerilir. Bu şekilde, doğal itirazlarından herhangi birini kaybetmeden dudaklarına çarpıcı bir pürüzsüzlük elde edersiniz.

Vücudunuzun diğer bölümleri gibi, aslında güçlenmek için dudaklarınızı eğitebilirsiniz. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri ıslık çalmaktır. Düdükler dudaklarınıza baskı yapar ve kan akışını teşvik eder. Boş zamanınız olduğunda ıslık çalmaya çalışın. Keyifli müzikal dağılmalarının yanında sıradan ıslık da uzun vadede daha dolgun dudaklar elde etmenize yardımcı olacaktır.

Dudaklarını puckering ile egzersiz yapın. Puckering, dudaklarında güç ve parlaklık oluşturmak için yapılan egzersize verilen addır. Sanki birisini öpmek üzeresin, dudaklarını sıkıştırın, sonra o öpücüğü karşılamak için elinizi dudaklarınıza doğru bastırın. Birkaç saniye sonra elinizi çekin ve nefes keserken ağzınızı serbest bırakın. Bu adımların ardından egzersizin bir ‘temsilcisi’ olarak sayılır. Bir oturumda arzuladığınız kadar çok kez tekrarlayın; 10-20 arasında başlamak iyi olmalı.

Bu tür sık ​​sık sık sık ilk başlarda garip gelebilirse de, bu egzersizin birkaç seansından sonra dudaklarınızın güçlendiğini göreceksiniz.

Dudaklarınızı düzeltmek için egzersizleri solunum deneyin. Nefes alma egzersizleri, dudaklarınızda hareketin biraz zorlandığı takdirde dudaklarını tıkamaya yardımcı olabilir. Dudaklarınızı sıkıştırın, havayı burnunuzdan teneffüs edin ve pucker tutarken nefesinizi çekin. Bu, dudaklarınızı uyaracak ve onlara daha derinden bakmanıza yardımcı olacaktır. 5-10 arasındaki temsilciler dudaklarınız için iyi bir egzersiz oturumu yapmalıdır. Bu seansları günlük ya da günde iki kez tekrarlamak, daha cilalı dudak görünümünü garanti eder.

Dudak pompası kullanın. Daha büyük dudaklar için çabuk bir düzeltme için, dudaklarınızı emme yoluyla tıkayan birçok basit dudak pompası ve ‘bardak’ bulunmaktadır. Ağzınıza bir dudak bardağı yerleştirip emme oluşturarak, basınç ve kan akışı oluşturarak dudaklarınızın boyutunu geçici olarak artırın. Bu bardakların çoğu oldukça ucuz ve kullanımı kolaydır ve sosyal etkinliklere katılmanız, biraz yenilenmeniz gerektiğinde kullanmanız için uygundur.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )