Acvit Lipcare Ürün Görseli

Dudakların Daha Büyük Görünüşlü Yapma

Dudakların Daha Büyük Görünüşlü Yapma

Bir çift dolgun ve dudaklı dudak çoğu toplumda sağlık ve güzellik belirtileri olarak görülür. Bunu akılda tutmakla, böyle aranan bir özellik olduğuna şaşmamak gerekir! Gerçek dudak boyutu eninde sonunda genetik faktörler tarafından belirlenirken, birinin dudaklarına daha fazla parlaklık aramak için keşfedeceği birçok yol vardır. Ameliyat, büyüklüğünü önemli ölçüde artırmanın kanıtlanmış tek yolu olmasına rağmen, doğal olarak pudranızın görünümünü ve dolgunluğunu artırmak için alabileceğiniz pek çok yol vardır. Çok uzun süre önce, daha gevşek ışıltılı bir dudak kümesine doğru yola çıkacaksınız!

EKSFOLİYE DUDAKLAR

1- Dudaklarınızı bir diş fırçasıyla eksfoliye edin . Çoğu zaman, cevap aramaya başlamanız gereken ilk yer iyi bir ev yapımı çözümdür; Cilt ve dudak bakımı durumunda, eksfoliyasyona kıyasla başlamak için daha iyi bir yer yoktur. Vücudunuzun ve yüzünüzün geri kalanında olduğu gibi, dudaklarınız ölü deri parçacıkları oluşturur; bunlar dudaklarınızın geri kalanından daha az ışık tutar ve dudaklarınızın daha küçük görünmesine neden olabilir. Bir diş fırçası kullanarak hafifçe iki dakika boyunca küçük dairesel hareketlerle fırçalama aşırı cilt problemini giderir, dudaklarınız daha parlak görünür ve daha yumuşak hisseder. [1]

Bu tür eksfoliyasyon için bir diş fırçasından daha fazla aşındırıcı bir şey kullanmaktan kaçının. Dudaklar vücutta bir lif kabına iyi oturmaz!

2- DIY peeling karışımı uygulayın. Dudaklarınıza mükemmel, basit ev yapımı bir exfoliator arıyorsanız, kahverengi şeker ve baldan oluşan temel bir karışım parlaklık ve nem eklemek için gereken bir şeydir. [2] Önce bir çay kaşığı kahverengi şeker alın, daha sonra kalın bir hamur yapana kadar yavaş yavaş bal ilave edin. Bu kolay karışım hazırlandıktan sonra, bir bezle hafifçe vurun ve yumuşak, dairesel bir hareketle dudaklarınızı ovun. Şekerin grenli dokusu ölü parçacıkları yok edecek ve katkıların yararlı kimyasal özellikleri dudaklarınızı daha parlak bir parlaklık kazandıracaktır.

Hindistan cevizi ve zeytin yağı bu karışım için balın yerine işliyor, eğer bir arzınız veya tercihiniz birbiri üzerine olursa. [3]

Macunu temizledikten sonra biraz kokusuz dudak parlatıcı uygulayın. Bu, eksfoliyasyon sonrasında dudaklarınızı yumuşatmanıza yardımcı olacaktır

Bir fırın çorbası karışımı deneyin. Çalışmak için başka bir DIY exfoliator arıyorsanız, bir çay kaşığı kabartma tozu su ilave etmeyi deneyin. Pişirme soda, orada en çok yönlü ev malzemeleri arasındadır ve faydaları dudak bakımı için de uygulanabilir. Bir kabartma tozu karışımı yapmak ve kullanmak, hindistancevizi yağına benzer bir yöntem izlemektedir:

İlk olarak, kabartma tozu kalın bir macun haline gelen, kahverengi bir şeker soyucu gibi çok fazla su ilave edin.

Tamamladıktan sonra, çözümü bir bezle veya parmağınızla döktürün ve dudaklarınızın üzerine serin. Bu, dudakları yumuşatır ve oluşmuş olabilecek ölü derileri yok eder.,

3- Bir tarçını dudakların üzerine sür . [4] Granül dokusunun (kahverengi şekerle aynı şekilde eksfoliyasyona yardımcı olur ) ötesinde, tarçın kan akışını teşvik eden, dudaklarınızı doğal olarak daha dolgun hale getiren kimyasal özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, tarçının baharat özelliklerinin açık yaralar üzerinde ajite olacağını aklınızda bulundurun, bu nedenle dudaklarda ve ağızda herhangi bir iyileşme varsa önerilmez. Bunu takip etmek için:

Önce dudaklarınıza Vazelin koyun ve dudaklarınızı eşit şekilde kaplayana kadar ovun.

Sonra, danağinize biraz tarçın uygulayın; Vazelin tarçın sopa yapacak.

Tarçın çevresini dudaklarınızın tüm yüzeyini örtmek için bir şans olacak şekilde ovun ve birkaç dakika bekletin.

Daha sonra, nemli bir bezle silin. Bunu takiben dudaklarınızı daha dolgun bulacaksınız ve eskisinden daha renkli görünüyorsunuz.

4- Bir tarçını dudakların üzerine sür . [4] Granül dokusunun (kahverengi şekerle aynı şekilde eksfoliyasyona yardımcı olur ) ötesinde, tarçın kan akışını teşvik eden, dudaklarınızı doğal olarak daha dolgun hale getiren kimyasal özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, tarçının baharat özelliklerinin açık yaralar üzerinde ajite olacağını aklınızda bulundurun, bu nedenle dudaklarda ve ağızda herhangi bir iyileşme varsa önerilmez. Bunu takip etmek için:

Önce dudaklarınıza Vazelin koyun ve dudaklarınızı eşit şekilde kaplayana kadar ovun.

Sonra, danağinize biraz tarçın uygulayın; Vazelin tarçın sopa yapacak.

Tarçın çevresini dudaklarınızın tüm yüzeyini örtmek için bir şans olacak şekilde ovun ve birkaç dakika bekletin.

Daha sonra, nemli bir bezle silin. Bunu takiben dudaklarınızı daha dolgun bulacaksınız ve eskisinden daha renkli görünüyorsunuz.

NEMLENDİRİCİ VE TEMİZLEYİCİ DUDAKLAR

1- Yüzünüzü düzenli olarak yıkayın. Yüzünüze düzenli olarak bir bez ve bazı temizlik maddeleri almadan, cildinize kir ve istenmeyen aşırı yağlar birikebilir; bu aynı zamanda dudaklarını da içerir. Yüzünüzü herhangi bir hurdağından uzak tutmak, genel sağlıklı görünüşü iyileştirmenin yanı sıra dudaklarınızın parlak görünümünü zayıflatacak birçok faktörün önüne geçmenin kesin bir yoludur.

2- Gül suyu ve gliserin karışımı kullanın. Zımpara gibi pek çok şey, dudaklarınızı nemlendirmek için hazırlayabileceğiniz ev yapımı çözümler var. Bu tariflerin daha popüler arasında gliserin ve rosewater karışımıdır. İkisini eşit derecede küçük bir kaba koyun ve çözümü dudaklarınıza uygulayın. Bir gece bırakın; Bu şekilde, dudakların besin maddelerini emmek için yeterli zamanı olacaktır. Makyaj sanatçısı Rosewater, hafif yumuşaklığı nedeniyle çok seviyor; kir ve eski makyaj gibi kirliliklerin dudaklarını temizlemek için mükemmeldir. Tahmin edebileceğiniz gibi, bunun dudaklarınızı daha dolgun hale getirme etkisi vardır.

DIY türü değilseniz, prefabrike rosewater ve gliserin karışımları, yerel süpermarketinizin bir eczane veya sağlık bölümünde bulunabilir.

3- Dudaklarınıza hindistan cevizi yağı sürtün. Hindistan cevizi yağı büyük bir eksfoliyatör olarak kahverengi şeker ile birlikte kullanılabilirken, tek başlarına büyük bir dudak balsamı olabilir. [5] Hindistancevizi yağı, nemlendirme için mükemmeldir, E vitamini gibi birçok besleyici içerir. Hindistan cevizi yağı anti-mikrobik, anti-bakteriyel ve antioksidanlarla dolu; pek çok fayda sağlayarak, pişirme malzemesi kadar güzellik aracı olarak popülerleşti. Dudaklarınıza bir çay kaşığı koymak onları nemlendirmeye ve yumuşatmaya yardımcı olacaktır. Hindistancevizi yağı, oda sıcaklığında katı olduğundan, ilk önce yumuşak ve esnek olabilmesi için biraz ısıtmanız gerekir.

4- Ham bal kullanmayı deneyin. Hindistan cevizi yağı gibi, balın da yaşlanmayı ve UV hasarını önlemeye yardımcı olan bir çok besleyici madde ve antioksidan vardır. Başka bir deyişle – cilt bakımı söz konusu olduğunda mükemmel bir seçim! [6] Bir yumurta atın ve hindistancevizi yağı veya geleneksel bir dudak balsamı gibi hafifçe dudaklarınıza uygulayın. Çiğ balı arayın; pastörize edilmemiş balı, cildi nemli ve parlak tutmaya yardımcı olacak daha fazla aktif besleyici ve enzime sahiptir. Yatmadan önce koyun ve uyurken bırakın; Bu şekilde, sihrini çalışmak için zamana sahip olacak.

5- Yeşil çay poşetlerini dudakların arasında tutun. [7] Çayın doğal sağlık yararlarına ek olarak, sadece kullanılmış bir çay poşetini dudaklar arasına koyup üç dakika tutarak dudaklarınıza bu besin maddelerini doğrudan emdirmesini sağlayınız. Bir dahaki sefere yeşil çay içtiğinizde, çaydan sonra çantayı çıkarın. İçeceğinizin soğumasını beklerken çayabınızı dudaklarınızın arasında tutun. Yarı rastgele temelde yapılan bu küçük hüner, dudaklarınızın görünümünü ve canlandırmasını canlandırmak için uzun bir yol kat edebilir!

Dudaklarınızı buz küpleri ile masaj yapın. Dudaklarınızı düzenli olarak masajlamak, kan akışını teşvik etmek, böylece dudaklarınızı dolgunlaştırmak için mükemmel bir yoldur. Onları hafifçe birkaç dakika boyunca masaj yaparak doğal olarak daha büyük dudaklar elde etmek için harika bir yoldur. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri dudaklarınızı buz küpleri ile ovmaktır. Bu, dudak kaslarını gevşetir ve daha kırmızı, daha parlak bir pigment geliştirir.

Deriyle doğrudan temas etmek için çok soğuksa, buz küplerini temiz bir bezle sarın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )